KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354329
nr 1535 4329
Gustaf Magnusson
(1890-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1944, Flicka i skärgården. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Gustaf Magnusson, svensk målare född 1890, död 1957.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 april 2023
kl 19:20:11
800 kr
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Gustaf Magnusson
Läs mer om Gustaf Magnusson